Prezenty ślubne kiedyś i dziś

W przeszłości nie miało się problemu z tym, co kupić bliskiej parze na ślub. Jasne było, że kupuje się upominki przede wszystkim funkcjonalne, które miały przydać się nowożeńcom w wspólnym życiu, gdy zaczną razem mieszać, a zatem wybierało się sprzęty AGD i inne funkcjonalne przedmioty. Współcześnie jednak zwykle mieszka się ze sobą przed ślubem i para ma już tego rodzaju przedmioty, więc ich darowanie jest rzadkością, chyba że chodzi o upominki bardziej funkcjonalne, przedmioty, jakich nigdy nie jest za wiele, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel bądź piękne, ekskluzywne ręczniki.

Co jeszcze współcześnie można podarować nowożeńcom?

Para narzeczonych nierzadko przed ślubem informuje swych gości, co chciałaby dostać. Wprawdzie obecnie już zwykle nie sporządza się list prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, ale zazwyczaj wiadomo, czy młodzi chcą prezenty, czy może raczej pieniądze. Zdecydowana większość preferuje to drugie rozwiązanie, ponieważ za każdym razem jest to trafiony dar, poza tym pieniądze potrzebne są zawsze i wszędzie, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze. Na szczęście raczej nikt nie idzie na ślub ludzi, których preferencji kompletnie nie jest świadom, małe jest więc ryzyko, że popełni się wielką gafę.

Co ważne, młodzi zwykle mają również własne preferencje co do tego, czy chcą dostawać kwiaty. Współcześnie coraz częściej uważa się je za zbędny i nieuzasadniony wydatek, więc nowożeńcy wolą otrzymywać na przykład kupony lotto, maskotki, które następnie oddają do domu dziecka bądź karmę dla zwierząt, oddawaną później do schroniska. Jeśli nie jest to sprecyzowane w zaproszeniu lub narzeczeni nie wspomnieli o tym, dobrze będzie dowiedzieć się, jak wygląda ta kwestia, by ustrzec się niezręcznej sytuacji – bądź niepotrzebnych kosztów..
Link do całego artykułu: prezent slubny dla przyszlej zony