Podróżowanie nie musi być drogie

Mamy modę na turystykę. Niestety, dużo ludzi nie stać na kilkudniowe wycieczki do najdalszych zakątków globu. Takie wędrówki globtroterskie są dość drogie, jako, że bilety lotnicze oraz mieszkanie, choć tylko na weekend, osiągają cenę minimum kilkaset złotych. Jeżeli tak połączyć wszystkie wyprawy w ciągu roku, wynikłaby znaczna kwota.

Dlatego opłaca się postawić na całodzienne wycieczki do innego kraju. Jest to doskonałe rozwiązanie dla turystów lubiących podróżować, ale nie posiadających zbyt dużo pieniędzy i czasu na to. Niedrogie samoloty zaoferowały propozycje takich przelotów za naprawdę tanie pieniądze. Są to kwoty, które wahają się w granicach od kilkudziesięciu do około 150 złotych za loty w dwie strony.

W czasie takiej całodziennej wycieczki odpadają nam też kwoty dotyczące przenocowania, w wybranym przez nas celu podróży. Negatywem jest jednak to, że mamy niewiele czasu na wizytowanie wybranego przez nas miejsca i jesteśmy zmuszeni ograniczyć się tylko do wybranego celu podróży. Kolejnym minusem jest nieduży wybór miast, do których linie lotnicze proponują swoje jednodniowe loty. Mimo to wielu turystów korzysta z tej opcji wyjazdowej..